Vidmantas Gerulaitis

Vidmantas Gerulaitis


Gimė 1954 m. Vilniuje.
1975 metais baigė N.Krupskajos vardo dailės universitetą Maskvoje.

Nuo 1972 m. dirbo restauracijos darbus, atidengė freskas Šv. Jonų bažnyčioje, Lietuvos Technikos bibliotekoje, restauravo Klaipėdos pašto pastatą.
Paskutinis restauruotas objektas Rykantuose.
Dirbo Prano Gudyno muziejinių vertybių restauracijos centre.
Nuo 1971 metų dalyvauja parodose:
Vilniuje 1973, 1975, 1979, 1985, 1991
Suvalkuose 1989
Krokuvoje 1993
Halėje (Vokietija) 1991
Kiolne (Vokietija) 1992

Dabar dalyvauja tarptautiniame projekte "Menas senuosiuose dvaruose", taip pat dalyvauja klubo "Plekšnė" pleneruose, aktyviai rengia parodas Lietuvoje ir užsienyje.
2008 metais visuomenės veikėjai įsteigė judėjimą prieš kultūros menkinimą ir pavadino jį "Sambūriu", prie judėjimo prisijungė ir dailininkas Vidmantas Gerulaitis.


Paroda galerijoje "Šofar"
Ilga kelionė per kopas į Šiaurės Jeruzalę


Tapytojo sukurtas pasaulis turi tik  nuorodas į realųjį pasaulį, tai iškyla kaip savita aplinkos išraiška, kuri geba išlaisvinti mūsų pavargusias nuo realybės sunkumo mintis. Dinamiški ir ekspresyvūs potėpiai išlaisvina prisnūdusią sielą iš kasdienybės gniaužtų. Daug kas priklauso ir nuo paties stebėtojo: ar jis leisis pagaunamas gaivaus ir slaptingo menininko pasaulio gūsio ir bus nuneštas mintimis į neapibrėžtų išgyvenimų bei vizijų slėnį, ar atsiribos nuo minties polėkio ir liks stovėti tvirtai ant žemės apsuptas realybės.
Įdomu ir tai, kad Vidmanto Gerulaičio sukurtas pasaulis yra ne vien paslaptingas, bet ir labai gilus. Praradimo ir atradimo santykis nenusakomas žodžiais. Ypatybės pastebimos per, berods, paprastą siužetą, paprastus vaizdinius bei nuolankumo realybėje ženklus.

Modestas Navickas
Šiaulių Universitetas