Svetlana Ovinova

Svetlana Ovinova

Dailininkė. Grafikė. Dizainerė.
2000 metais aukščiausiu įvertinimu baigė Sankt - Peterburgo menų akademiją.
Nuo 1996 m. aktyviai dalyvauja parodose:
White Wall Galleries" (D. Britanija)
"Visas Peterburgas" (S. Peterburgas)
"Ковчег" – tarptautinė animalistinė paroda (S. Peterburgas)
"Nuo avangardo iki mūsų dienų“ (S. Peterburgas)
"Art Salon" Centriniai menininkų namai (Maskva)
"Šiek tiek saulės šaltą lapkritį" – personalinė paroda (S. Peterburgas)
2006 - 2007 – personalinės parodos (Tauridės sodų oranžerija)
2010 – paroda Vokietijos centre Sankt - Peterburge
2011 (balandis) – personalinė paroda (Lietuva)
2011 (birželis) – bendra paroda (Lietuva)
2011 (liepa) – dalyvavo tarptautiniame tapybos plenere Lietuvoje
2011 (rugpjūtis) – personalinė „Vilniaus elegijos“ paroda Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose – muziejuje (Vilnius)
2011 - bendra akvarelės paroda (Maskva)
2012 personalinė paroda „Pavasario sąskambiai“ Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose – muziejuje (Vilnius)
2012 personalinė paroda „Estetizmo teatras“ Galerijoje „Šofar“ (Vilnius)

Kūrinių galima rasti daugelyje asmeninių kolekcijų Anglijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Lietuvoje, JAV, Turkijoje ir kitose šalyse.
Užsiima taip pat kavinių, parduotuvių, klubų, privačių butų dizainu, knygų iliustravimu.
Gyvena ir dirba Sankt Peterburge, Vilniuje.

 

 

 Estetizmo Teatras

Paroda „Estetizmo teatras“
2012 kovo 27 – balandžio 17

Mūsų gyvenimas tai didžiulė teatro scena. Tiek estetizmas, tiek teatras tai būdas paįvairinti, pagražinti ar net pakeisti mūsų kasdienybę. Gyvenime teatras pasireiškia kiekvieną dieną. Kartais jis pasireiš keičiant vaidinamą rolę, kartais renkamasi būt tiesiog pačiu savimi. Gyvenimo gražinimas, tobulinimas ir keitimas, pasitelkiant kostiumus, aprangos stilių, estetinio pavidalo puoselėjimą lengviausiai perteikiama vaizduojamojo meno dalis, o kartu ir nuotaikos rodiklis.
Estetizmas - ne tik meno kryptis. Tai greičiau grožio kultas, estetikos etika, gyvenimo būdas. Estetizmas ryškiausiai pasireiškė kaip modernistinės kūrybos reiškinys. Anksčiau menininkai siekė kuo tiksliau atvaizduoti matomą vaizdą, paveikti žiūrovą dorovingam elgesiui. Estetizmo šalininkai kūrė meną vardan meno.
Galima pastebėti, kaip tradicinio teatro kostiumo tyrinėjimas ir studijavimas paveikė Svetlaną Ovinovą, o kartu ir jos darbus. Svetlanos „Modern stiliaus moterys“ atskleidžia moters teatrališkumą gyvenimo kasdienybėje. Kuriant estetinį moters paveikslą ryškiai matoma grožio kulto svarba. Spalvingose drobėse atskleidžiamas norimo ar esamo aplinkinio pasaulio vaizdai.

 

Ovinova1

Tapybos paroda “Vilnius. Iš šviesos į šviesą”
2013 04 05 – 2013 05 04

Praėjus metams į galeriją „Šofar“ sugrįžta garsi Sankt Peterburgo (Rusija) dailininkė Svetlana Ovinova. Per pastaruosius dvejus metus menininkė surengė daugiau nei dešimt personalinių parodų. Šioje parodoje dailininkė dalinasi savo neaprėpiama meile Vilniui.

Svetlanai miestas kelia jaudulį, kokį jaučia restauratorius: nuėmęs nuo seno pastato sienos dulkių ir laiko sluoksnį, atidengia tobulo grožio seną freską, kurioje kiekviena spalva, kiekvienas potėpis sudaro nuostabią harmoniją. Ji lygina miesto keliamus pojūčius su vaiko, suradusio močiutės spintoje seną brangakmenių skrynelę jausmais. Kiekvienas žėrutis spinduliuoja stebuklinga šviesa, kuri sužadina vaizduotę ir kuria mintyse nuostabias fantazijas. Taip ir Vilniaus miestas su siauromis ir vingiuotomis gatvelėmis, žmonių gyvenusių čia dvasia, pavirto tobulomis ir grakščiomis linijomis, santūriais ir lengvai prislopintais spalvų deriniais, kuriais galima žavėtis visą amžinybę. Niekada nežinai koks atradimas, šviesa, spalva ir šešėlis šiame mieste, laukia tavęs žengiant kitą žingsnį.